Přesun na obsah

Vyhledávání

Dárkové plechovky NFA

DÁRKOVÉ

Program otevřeného filmového vzdělávání

Program

Český hraný film 1898-1970 on-line

Česká hraný film on-line

Ottova tiskárna

Otta

Projekt FORWARD

stránky projektu FORWARD

Evropská filmová brána

Evropská filmová brána - vstupte

Evropská filmová brána 1914

Evropská filmová brána 1914 - vstupte

Partner digitálního restaurování

bijaky

Filmarchives on-line

TaP servis

tap

NÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV

 

Posláním Národního filmového archivu je pečovat o filmové dědictví, zprostředkovávat veřejnosti jeho poznávání a napomáhat rozvoji českého audiovizuálního průmyslu a filmové kultury.

V současné době NFA pečuje o více než 150 milionů metrů filmu, 600 tisíc fotografií, 30 tisíc plakátů, 100 tisíc propagačních materiálů, rozsáhlý archiv českého filmu a filmovou knihovnu.

 

více ...


 První filmové záběry v Čechách

Pro prehrani filmu potrebujete Flash Player.

Aktuality

19. 8. Zemřel Luboš Bartošek

Ve věku nedožitých devadesáti dvou let zemřel 18. srpna 2014 nestor českých filmových historiků PhDr. Luboš Bartošek, CSc. (nar. 13.11.1922).

více

25. 7. Právě vyšlo: publikace Ostře sledované vlaky

Národní filmový archiv vydal kolektivní monografii Ostře sledované vlaky. Očekávaná publikace vznikla v návaznosti na digitalizaci stejnojmenného filmu. Film se díky podpoře Nadace české bijáky podařilo digitalizací v nejvyšší dostupné kvalitě zpřístupnit současným divákům.

 Obálka publikace NFA Ostře sledované vlaky

více

26. 5. Státní fond kinematografie a Národní filmový archiv uzavřeli licenční smlouvu

Státní fond kinematografie poskytuje NFA oprávnění k užití československých filmů vyrobených v letech 1965 – 1991 s cílem zajistit poskytování podlicencí jednotlivým zájemcům o užití filmů a dosáhnout tak pro Fond ekonomického zisku, který bude využit na podporu kinematografie.

více

23. 5. Kniha Dodalovi získala zvláštní uznání na předávání cen ARASu 2014

Zvláštní uznání za výrazný tvůrčí, organizační, nebo producentský čin v oblasti audiovize bylo uděleno v rámci slavnostního Večera ARAS 22. května v kině Ponrepo.

více

15. 5. NFA vydává korespondenci tvůrců Cesty do hlubin študákovy duše

S autory dnes už kultovních studentských komedií Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše se teď čtenáři budou moci seznámit trochu jinak. Národní filmový archiv vydává výběr z jejich soukromé korespondence s  tajemným názvem Ej, bogatýre Makoviči, obrazotvorče..., který slavnostně  představí na blížícím se knižním veletrhu Svět knihy.

více